Bir çok basılı ve görsel yayın organında Koreli Restaurant'ın ambiyansı ve lezzeti ile ilgili haberler yer almıştır. Bu haberlerin bir bölümünü aşağıda sizlerle paylaşmak isteriz.

Çok Önemli bir Gurmenin ( Supernormalgirl) Koreli Yorumu

Ada'da kaldığımız üç gecenin ikisinde Koreli Restoran'da yemek yedik. 3 kuşaktır işletilen Koreli Restoran, adanın en eski restoranı olma ünvanını taşıyor. Kore gazisi büyükbabadan dolayı taşıdığı isimle yaklaşık 40 senedir adada balık restoranı olarak hizmet veriyor. Limandaki ardarda dizilmiş restoranların ortasındaki konumu, hemen deniz kenarına konmuş tahta masaları ve mutfaktan gelen lezzetli balık kokuları sizi kendine çekiyor.

Servisi, sunumu, yemekleri o kadar mükemmeldi ki!!! İlk gece adaya özgü buğulama lipsoz yedik. Ve tabiki yanında kalamar, salata, mezeler... İkinci gecede balıkçıdan kendi seçtiğimiz barbunları ve ıstakozu bizim için hazırladılar. Istakoz yemeyeli o kadar çok olmuştu ki! Geçirdiğim en keyifli geceydi! Tam kıvamında pişirilmiş bir ıstakoz, yanında salata ve közlenmiş patlıcan, İnsan daha ne ister!!

Koreli'deki Bülent Abi ve tüm çalışanların emeklerine sonsuz saygılarımı sunuyorum, tekrar gitmek için can atıyorum!

Gülse Birsel'den Bozcaada Yorumu
 Koreli'nin Yeri'nde günbatımına karşı meze ve böcek yiyin!

Ata Demirer Bozcaada Koreli Trakya Üniversitesi

Ayşe Arman'ın Önerisi Koreli Bozcaada!
Gün batımının adada nasıl şahane olduğunu anlatmama gerek yok herhalde. Yemek için mutlaka Vahit'in Yeri ve Koreli'nin Yeri.
Nesli'nin Kahvesi Blog
Bozcaada'ya bizi bağlayan bir başka yerde Koreli'nin Yeri. Ayazma plajının orada yer alan ve gün boyu birşeyler atıştırabileceğiniz bu restaurant adaya uygun bir mekan. Yemekleri kadar güleryüzlü ve samimi personeli bizim her öğlen hatta bazen akşam yemekleri için bile burayı tercih etmemizin sebebi.

Ünlü rehber Saffet Emre Tonguç yazdı: Yılbaşı için Türkiye'den farklı gezi önerileri
Yolcu yolunda gerek" derim, bir atla kandırılmış olan Troyalılarla vedalaşırken. Vakit Tenedos'a (Bozcaada) yelken açma vaktidir. Sahildeki Koreli Restaurant'da derya kuzularının hep en tazesi vardır, yanında da adanın şarabı.

I Can Travel Alternatif Seyahat Rehberi

Gündüz Ayazma tarafındaki Koreli hem uygun fiyatları hem taze ve lezzetli menüsüyle iyi bir alternatif. Burada denizden çıkıp, kuş bakışı Ayazma Plajını seyrederken soğuk biranızı içebilirsiniz. Adanın en lezzetli ürünlerinden deniz börülcesi, kabak çiçeği dolması, ahtapot ızgara gibi yemekleri mutlaka deneyin. 
Hürriyet Gazetesi / Tekneyle gidilecek 50 restoran arasında Koreli !
Geçmişin zarif edası ve zenginliğini taşıyan tarihi taş evleri, gülkurusu rengiyle her sokakta rengârenk işlemeleri görebileceğimiz Cunda’da ününü adanın öte yanına kadar duyurmuş. Kendisine ait bir iskelesi olan restoran Pelivan Ailesi tarafından işletiliyor. Mekân, mütevazılığıyla dikkatleri çekiyor. Öyle şık masaları, süslü avizeleri yok. Mönüdeki mezeler tamamen Girit usulü. Hepsi kendilerine özel zeytinyağıyla tabii. Portakallı ahtapot yahni, lor peynirli patlıcan, roka ve yeşilliklerle bezenmiş salata, yoğurtlu deniz fasulyesi ve yoğurtlu semizotu da mekanın beğenilen lezzetleri arasında. Yaprak sarmayı sıcak istemek gerek, tadına doyum olmuyor. Kum midyesi, yengeç bacağı ve ızgara ahtapot bacağı ara sıcaklarda midelere bayram ettiriyor.
Yelken Dünyası Dergisi'nde de yayımlanan Marmara Yat Rallisi ( MAYRA) Koreli'ye Misafir Oldular!

Ekşi Sözlük'te Koreli Yorumları
Bozcaada'da merkezdeki balık lokantalarının kanımca en başarılısı. şu andaki sahibinin babası tarafından kurulmuş, 45 senedir falan adada restoran işletmeciliği yapıyorlar. kuran kişi kore gazisiymiş, ismini de öyle koymuş. 

Image

KORELİ'Yİ SOSYAL AĞLARDA TAKİP EDİN!

Facebook Vimeo
Yükleniyor