BOZCAADA

Bozcaada, Ege Denizi’nin kuzeyinde,
Çanakkale iline bağlı küçük bir ada.
Türkiye’nin üçüncü büyük adası olarak
Çanakkale Boğazı’nın hemen girişinde
yer alıyor. Yerleşim, adanın kuzeydoğusunda
yer alan ilçe merkezinde toplanmış durumdadır.

ARABA İLE BOZCAADA'YA ULAŞIM

Turkuaz renginde denizi ve incecik kumu ilk defagelenleri şaşırtacak güzellikte bir kumsal burası. Adanın en popüler,dolayısıyla en kalabalık plajı.


Araba kullananlar İstanbul-Bozcaada arasında gidip gelirken Yenikapı - Bandırma hızlı feribotlarını da kullanabilir. Hergün sabah ve akşam saatlerinde yapılan seferlerde yolculuk ortalama 2 saat sürüyor. Bandırma’dan sonra Lapseki-Çanakkale üzerinden Geyikli’deki iskeleye varmak 3 saati buluyor. Alternatif olarak Bandırma’dan sonra Biga-Çan-Bayramiç güzergahı da takip edilebilir. Bu yol diğeri kadar rahat olmasa da manzarası daha güzel !

OTOBÜS İLE BOZCAADA'YA ULAŞIM

Büyükşehirlerden Bozcaada’ya yazın her gün 4 otobüs şirketi tarafından seferler düzenliyor. ( Çanakkale Truva, Metro, Ulusoy, İstanbul Seyahat, Kamil Koç). Otobüsler sadece yaz döneminde Geyikli Yükyeri İskelesi’ne kadar yolcu getiriyor. Feribot zaten Bozcaada merkezine yanaştığı için otobüsler adaya geçmeye gerek duymuyor.

Yaz dönemi dışında son durak Ezine’deki otobüs garı oluyor. Buradan minibüslerle Geyikli’deki iskeleye varılıyor.

[İstanbul-Geyikli İskelesi otobüs bileti, kişi başı 60 TL]

DENİZDEN BOZCAADA'YA ULAŞIM

Bozcaada’ya ulaşım Gestaş tarafından, feribot (arabalı vapur) ile sağlanıyor. Bozcaada ile Geyikli Yükyeri Feribot İskelesi arasındaki 4 mil mesafe, ortalama yarım saatte alınıyor. Yaz sezonunda iki feribot karşılıklı çalışıyor. Yazın saat başı yapılan seferler, kışın günde üçe kadar iniyor.

Gestaş seferleri için en detaylı bilgiye bu linkten veya 0 (286) 444 0 752 no'lu telefondan erişebilirsiniz..

DENİZ OTOBÜSÜ SEFERLERİ

Yaz döneminde Çanakkale-Bozcaada arasına günaşırı deniz otobüsü seferleri bulunuyor. Yaklaşık 1 saat süren yolculuk sadece yayalar için.

UÇAKLA BOZCAADA'YA GELİŞ

Bozcaada’ya en yakın havaalanı 56 km. uzaklıkta bulunan Çanakkale Havaalanı.THY'nın yazın hergün, kışın haftanın belli günlerinde düzenlediği bu seferler sadece Çanakkale-İstanbul ve Çanakkale-Ankara arasında yapılıyor.

Çanakkale merkezi ile Çanakkale Havaalanı arasındaki mesafe 2 km. Çanakkale havaalanına indikten sonra servis aracı ya da taksi ile Çanakkale otobüs garına, buradan saat başı kalkan minübüslerle 1 saatte Geyikli Yükyeri Feribot İskelesi’ne ulaşabilirsiniz. Ya da denk gelirseniz haftanın belli günleri Çanakkale-Bozcaada arasında düzenlenen deniz otobüsü seferleri ile direk adaya geçebilirsiniz.

DENİZ UÇAĞI İLE BOZCAADA'YA GELİŞSeabird Havayolu 19 kisilik deniz uçağı ile yaz sezonu boyunca İstanbul-Bozcaada arasında karşılıklı seferler yapıyor. Yolculuk 45 dakika sürüyor.

Detaylı bilgi için: +90 212 310 23 30

Image

KORELİ'Yİ SOSYAL AĞLARDA TAKİP EDİN!

Facebook Vimeo
Yükleniyor