KORELİ İSMİ NEREDEN GELMEKTEDİR?

Koreli Restaurant kurucularındna olan Hüseyin Hüsnü 1950 yılında Kore'ye gönüllü olarak gitmiş 1951 yılında yeniden Türkiye'ye dönmüştür. Türkiye'ye döndükten sonra Koreli lakabını almıştır.

KORELİ KİMDİR?

Asıl adı Hüseyin Hüsnü Durmuş olan Koreli, 1929 yılında Ezine'de dünyaya gelmiştir. 1953 yılında Hayriye Hanım ile evlenmiştir. Bir dönem tahsildarlık yapmıştır. Ezine'de uzun yıllar ikamet etmiştir. 1954 yılında ilk çocukları Mustafa Savaş, 1956 yılında Ahmet Kurtuluş ve 1960 yılında kızları Hülya dünyaya gelmiştir.

Koreli Ailesi 1967 yılında Bozcaada'ya göç etmiştir.

KORELİ AİLESİ BOZCAADA'DA

Koreli Ailesi 1967'den beri Bozcaada'da hizmet vermektedir. Koreli, eşi Hayriye Hanım, çocukları Hülya, Savaş ve Kurtuluş işletmeyi kısa zamanda Türkiye'de tanınan bir işletme haline getirmiştir. Bozcaada'da balık restaurantı işletmeciliğin de Koreli ile başladığını söyleyebiliriz. İşletme, sahip olduğu istikrar ile Bozcaada'da örnek teşkil etmiştir.

Hülya ve Savaş evlenip Bozcaada'dan ayrıldıktan sonra Koreli oğlu Kurtuluş ve eşi Hayriye Hanım ile işletmeye devam etmiştir.

4 Mart 1992 yılında vefat eden Koreli işletmeyi Annesi ile birlikte Kurtuluş sürdürmüş, 1993 yılından sonra da işletmenin başına Kurtuluş geçmiştir.

O günden itibaren babasının lakabını almış ve Koreli Kurtuluş olarak anılmaya başlamıştır. Koreli Kurtuluş babasından aldığı mirası daha yukarı taşımıştır.

Koreli Kurtuluş eşi Birgül Hanım ile işletmeyi sürdürürken, Koreli bir aile işletmesi olmasının yanı sıra kurumsal bir kimlik kazanma yolunda ilerlemiştir.

Günümüzde koreli Ayazma şubesi ile hizmetine devam etmektedir. Koreli, eşi Birgül Hanım ve oğlu Hüseyin ile birlikte Ayazma şubesi ile işletmeyi aynı istikrar ve kalite ile devam ettirmektedir.

Image

KORELİ'Yİ SOSYAL AĞLARDA TAKİP EDİN!

Facebook Vimeo
Back to top
Yükleniyor